Akademia Obywateli Trzeciego Wieku

Akademia Obywateli Trzeciego Wieku

Przeciwko zamieszkaniu na betonowych pustyniach

Ubywa nam zielonej przestrzeni publicznej w Krakowie. Jedne tereny zarastają, inne są wykupywane i zabudowywane, a jeszcze inne znikają pod śmieciami. Problemem jest brak odpowiednich środków w budżecie gminy na zakup prywatnych terenów, które docelowo powinny pozostać terenami zielonymi. Nowoczesne apartamentowce także nie gwarantują wypoczynku wśród zieleni, drzewa w Rynku i na osiedlach usychają lub są wycinane, nie szanuje się zieleni wjeżdżając na nią samochodami. Zawęża się przestrzeń otwartą na terenach przedszkoli.

W czasie kiedy robimy zdjęcia ma się rozstrzygnąć kolejny przetarg o działkę przy ulicy Karmelickiej, którą miasto chce sprzedać inwestorowi, a nie uczynić miejscem użytecznym publicznie. To co się dzieje w Krakowie pokazuje, że władza nie liczy się z wyborcami, a kolejne pomysły, jak centrum kongresowe czy parkingi w centrum miasta na pewno nie powstają z myślą o mieszkańcach.

Nie chcemy, aby Kraków miał w herbie betoniarkę.

Zdjęcia powstały w trakcie pleneru fotograficznego oraz indywidualnie – wszystkie wykonane przez Uczestników warsztatów „Dziennikarstwo fotograficzne” (grupa 60+).

Fotoreportaż został także opublikowany, w dn. 23 września 2013 r., na blogu Kamili Buturli „Warsztaty foto z seniorami”: http://seniorphotographer.blogspot.com/2013/09/dziennikarstwo-fotograficzne-i-grupa-po.html