Akademia Obywateli Trzeciego Wieku

Akademia Obywateli Trzeciego Wieku

Już 29.09. spotkanie o transporcie publicznym w Nowej Hucie

29 września 2017 r. w godzinach 16.00-18.30 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+, do udziału w którym serdecznie zapraszamy. Tematem spotkania będzie Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych.

Wprowadzenie merytoryczne dla uczestników spotkania zapewnią:

dr inż. Marek Bauer, pracownik Politechniki Krakowskiej, Prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej, członek Prezydenckiego Zespołu do spraw innowacji, autor licznych publikacji naukowych w temacie transportu publicznego oraz koncepcji dotyczących komunikacji zbiorowej w Krakowie i innych gminach (m.in. połączenia tramwajowego Krowodrza Górka – Górka Narodowa), laureat Nagrody Ministra Infrastruktury za najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i inżynierską z dziedziny Transport w roku 2008 w kategorii prac doktorskich, za pracę „Wpływ infrastruktury ulic na funkcjonowanie komunikacji autobusowej”.

 

Marcin Wójcik, kierownik Działu ds. Mobilności Aktywnej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, który ma dbać o interesy wszystkich niechronionych uczestników ruchu (pieszych, rolkarzy, rowerzystów itd.), były Kierownik Zespołu ds. realizacji polityki rowerowej (tzw. “oficer rowerowy”). Wywodzi się ze środowiska aktywistów rowerowych.

Spotkanie to będzie pierwszym z pięciu spotkań Klubu Dyskusyjnego, które odbędą się do listopada w Klubie Jędruś. W każdym z nich będą uczestniczyli eksperci, którzy wprowadzą uczestników w temat i będą wzbogacali wspólną dyskusję swoją wiedzą. W trakcie każdego spotkania uczestnicy otrzymają poczęstunek.

 

Krzysztof Kawa, absolwent kierunku Logistyka (obejmujący obszary: transportu, spedycji i logistyki) w Technikum Komunikacyjnym nr 25 w Krakowie, współtwórca Platformy Komunikacyjnej Krakowa – PKK, członek zarządu Koła Miłośników Krakowskiej Komunikacji Miejskiej, reprezentant strony społecznej z ramienia KMKKM, miejski aktywista, hobbysta-fotograf transportu drogowego i szynowego, znawca taboru oraz systemów komunikacyjnych w Polsce.

Sebastian KudelaNa co dzień: student kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum, absolwent V LO w Krakowie, administrator Platformy Komunikacyjnej Krakowa i miejski aktywista.
Hobbystycznie: ciekawość otaczającego świata w zakresie funkcjonowania urządzeń (w tym człowieka – taka „naturalna maszyna” 😉 ) oraz szeroko pojmowany transport w szczególności szynowy: znawca infrastruktury transportu zbiorowego i aspektów technicznych budowy tramwajów. Autor jednego ze zwycięskich projektów do Budżetu Obywatelskiego Krakowa 2017: „SZYBCIEJ TRAMWAJEM – wydzielenie torowisk tramwajowych” jak również propozycji poprawy komunikacji miejskiej w Krakowie np. podwyższenie prędkości przejazdu tramwajów przez rozjazdy.
W wolnej chwili: fotografia, taniec towarzyski oraz podróże, w tym wędrówki po górach i narciasrtwo alpejskie.

Harmonogram spotkań:

  • 29.09.2017 r. w godz. 16:00-18:30 Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych
  • 13.10.2017 r. w godz. 17:00-19:30 Sukcesy aktywistów społecznych – jak do tego doszło?
  • 27.10.2017 r. w godz. 17:00-19:30 Służba zdrowia prywatna i publiczna. Czy poprawa jest możliwa?
  • 17.11.2017 r. w godz. 17:00-19:30 Budownictwo mieszkaniowe dostosowane do potrzeb seniorów
  • 1.12.2017 r. w godz. 17.00-19:30 Udział seniorów w kształtowaniu życia społecznego

 

Do projektu można dołączyć:

  • przez internet, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy,
  • telefonicznie (do końca października), koordynator – Krzysztof Florys: +48 601 698 175 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00)
  • osobiście, podczas spotkań Klubu Dyskusyjnego.

Udział w spotkaniach Klubu jest bezpłatny.

TAGI: