Akademia Obywateli Trzeciego Wieku

Akademia Obywateli Trzeciego Wieku

17.10 zapraszamy na spotkanie w Prądniku: Udział seniorów w kształtowaniu życia społecznego

17 października 2017 r. w godzinach 11.30-14.00 w Integracyjnym Klubie Kultury Olsza  (ul. Stanisława ze Skalbmierza 7) odbędzie się spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+. Temat spotkania: “Udział seniorów w kształtowaniu życia społecznego”.

 

Podczas spotkania swoimi doświadczeniami i wiedzą podzielą się z uczestnikami:

Przemysław Dziewitek. Urodzony w Szczecinie w 1975 r, aktualnie mieszkający w Krakowie. Trener, coach, moderator. Absolwent socjologii UJ, ze specjalnością praca socjalna, absolwent Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Szkoły trenerów organizacji pozarządowych STOP, Szkoły Coachów Grupy TROP, Prezes Stowarzyszenia Pracownia Obywatelska, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Brał udział w przygotowaniu pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Krakowie, by następnie skutecznie lobbować za wprowadzeniem BO w Urzędzie Miasta. Współprzewodniczący dwóch pierwszych kadencji Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Podejmuje również inicjatywy na rzecz włączania w procesy decyzyjne osób starszych, wraz z grupą seniorów zabiegał o utworzenie w Krakowie pierwszej Rady Seniorów. Członek zespołu eksperckiego przygotowującego Strategię Rozwoju Krakowa 2030. Koordynator procesu konsultacyjnego Strategii Rozwoju Kultury w Krakowie. Członek zespołu prezydenckiego przygotowującego regulamin konsultacji społecznych w Krakowie.


Anna Jastrzębska.
Prezes Zarządu Fundacji Mapa Pasji. Z wykształcenia ekonomistka, a od wielu lat trenerka, moderatorka i menedżerka organizacji pozarządowych, inicjatorka i koordynatorka wielu projektów krajowych i międzynarodowych. Specjalizuje się w aktywizowaniu lokalnych społeczności, prowadzeniu konsultacji społecznych, wdrażaniu budżetów obywatelskich, tworzeniu partnerstw, gminnych rad młodzieżowych i senioralnych oraz współpracy międzynarodowej (realizowała projekty m.in. z partnerami z Ukrainy, Tunezji, Francji, Norwegii i Burkina Faso). Zajmuje się także promocją i komunikacją (w tym międzykulturową), projektowaniem graficznym, fotografią i tworzeniem tras zgodnie z metodyką Valley Quest. Jej pasją są podróże i reportaż literacki.

 

Spotkanie to będzie pierwszym z pięciu spotkań Klubu Dyskusyjnego, które odbędą się do listopada na Prądniku Czerwonym. W każdym z nich będą uczestniczyli eksperci, którzy wprowadzą uczestników w temat i będą wzbogacali wspólną dyskusję swoją wiedzą. W trakcie każdego spotkania uczestnicy otrzymają poczęstunek.

 

Harmonogram spotkań:

 • 17.10.2017 w godz. 11:30 – 14:00, Integracyjny Klub Kultury Olsza, ul. Stanisława ze Skalbmierza 7
  Udział seniorów w kształtowaniu życia społecznego
 • 24.10.2017 w godz. 15:00 – 17:30,  Gimnazjum nr 9 im. S. Wyspiańskiego, ul. K. Odnowiciela 2
  Służba zdrowia prywatna i publiczna. Czy poprawa jest możliwa?
 • 7.11.2017 w godz. 11:30 – 14:00,  Integracyjny Klub Kultury Olsza, ul. Stanisława ze Skalbmierza 7
  Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych
 • 14.11.2017 w godz. 15:00-17:30, Gimnazjum nr 9 im. S. Wyspiańskiego, ul. K. Odnowiciela 2
  Budownictwo mieszkaniowe dostosowane do potrzeb seniorów
 • 23.11.2017 r. w godz. 11.30-14.00, Integracyjny Klub Kultury Olsza, ul. Stanisława ze Skalbmierza 7
  Sukcesy aktywistów społecznych – jak do tego doszło?

 

Do projektu można dołączyć:

 • przez internet, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.seniorzy.stanczyk.org.pl
 • telefonicznie (do końca października), koordynator – Krzysztof Florys: +48 601 698 175 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00)
 • osobiście, podczas spotkań Klubu Dyskusyjnego.

 

Udział w spotkaniach Klubu jest bezpłatny.

TAGI: